Home › W planach na dzisiaj Hvar

W planach na dzisiaj Hvar

Niedaleko Splitu mieści się Hvar – to wysepka i równolegle miasto o jednakowej nazwie, które jest także zalecane tym, którzy pragną zaznajomić się bliżej z pięknem Chorwacji. Tym, którzy preferują Split jako podstawowe miejsce wypoczynku, rekomendujemy wykorzystanie rejsów, które są tanie i mogą przedstawić wszystkie przepiękne zabytki sąsiednich wysp. Da się oczywiście też wyczarterować jacht, jeżeli ma się patent i nieco więcej pieniędzy. Hvar to miasto, które powitało nas cudną pogodą, jako że wybraliśmy się w ową stronę dosyć wcześnie rano, tak aby spędzić maksymalnie dużo czasu na zwiedzaniu jego zabytków i wypoczynku.

Dodatkowo przeznaczyliśmy czas na opłynięcie i sprawdzenie całej wyspy, ponieważ znajduje się na niej również parę innych wartych atencji zakątków, na przykład Jelsa oraz Stari Grad. Na miejscu spacerowaliśmy po malowniczych uliczkach Hvaru, wchodziliśmy do różnych lokali, żeby posmakować miejscowych frykasów, co więcej trafiliśmy na targ.

Centrum miasta Hvar jest niebywale piękne, ta śródziemnomorska architektura, ponadprzeciętna aura rzeczywiście przypadły nam do gustu, a koniec eskapady przybliżał się już wówczas wielkimi krokami.

By | on Monday, February 13 2017 14:28